Rodina sa plánovala rozlúčiť so seniorkou. Tesne pred kremáciou sa prebrala a začala plakať s nimi

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com/Baitong Sathitkun

Ženu predtým odmietli v nemocnici.

Keď Indka Shankutala Gaikwadová (76) ochorela na nový koronavírus, v preplnenej nemocnici v meste Baramati ju odmietli. Píše India Today.

Príbuzní sa s personálom nemocnice, kde nebolo miesto, dohodli, že seniorku skúsia previezť sanitkou do inej nemocnice.

Pri čakaní na záchranku však žena upadla do bezvedomia. Nakoľko sa nehýbala, príbuzní si mysleli, že zomrela. Naložili ju preto do auta a odviezli späť do dediny.

Tam začali s prípravou pohrebných rituálov na kremáciu a dôchodkyňu uložili na máry. Posledná cesta na večnosť však bola čoskoro prerušená. K náreku pozostalých sa totiž k všeobecnému prekvapeniu pridal aj nárek domnelej nebožky.

Gaikwadová podľa svedkov doširoka otvorila oči a začala kričať. Spočiatku zaskočená rodina následne naložila starenku znovu do auta a odviezla do nemocnice. Medzitým sa miesto v nemocnici uvoľnilo, a tak sa žena lieči tam. Jej zdravotný stav známy nie je.

Prípad nebožtíkov, ktorí ožili, nie je v Indii ojedinelý ani zo normálneho stavu. Nejde o zázrak, ale o prípad nedostatočného vyšetrenia pri konštatovaní úmrtí, ku ktorému dochádza najmä na vidiekoch, kde je nedostatočná starostlivosť.

BARAMATI/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kremácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.