Veliteľ Hamásu už dvakrát prežil izraelský útok. Prišiel o oko, ruku aj obe nohy

Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu v Gaza City, v pásme Gazy.
Zdroj: TASR/AP/Hatem Moussa

Muhammad Dajf je už niekoľko rokov prvým na izraelskom zozname teroristov, ktorých je potrebné zlikvidovať.

Jeden z vodcov Hamasu už dvakrát unikol cielenému izraelskému útoku

Jeden z vplyvných vodcov palestínskeho radikálneho hnutia Hamas v pásme Gazy Muhammad Dajf sa počas najnovšej eskalácie násilia medzi Palestínčanmi a Izraelom už dvakrát vyhol cieleným pokusom o zabitie zo strany Izraela. S odvolaním sa izraelské médiá o tom v stredu informovala agentúra DPA.

Izraelské letectvo sa podľa médií pokúšalo cielene zasiahnuť vodcu ozbrojeného krídla Hamasu, Brigád Izaddína Kasáma. Napriek tomu sa Dajfovi dvakrát podarilo v poslednej minúte ujsť.

Muhammad Dajf je už niekoľko rokov prvým na izraelskom zozname teroristov, ktorých je potrebné zlikvidovať, píše DPA. Pripisujú mu účasť na viacerých smrtiacich útokoch na Izraelčanov. Podľa mediálnych informácií už Dajf pri útokoch Izraela prišiel o jedno oko, jednu ruku a obe nohy.

Zdroj: Profimedia.sk

Počas poslednej vojny v Gaze v auguste 2014 prišla pri izraelskom nálete o život jeho manželka i obe deti. Hamas vzápätí informoval, že Dajf prežil. Po dlhom čase sa stal opäť aktívnym až nedávno a vyhrážal sa Izraelu v súvislosti s konfliktom o Jeruzalem.

Deklarovaným cieľom Izraela v jeho najnovšom ťažení proti Hamasu je zabitie popredných predstaviteľov tohto palestínskeho radikálneho hnutia. Podľa armádnych zdrojov už prišli počas náletov o život vysokopostavení členovia Dajfovho štábu.

Palestínski militanti ostreľujú raketami Izrael už deviaty deň. Izraelská armáda reaguje útokmi na ciele v pásme Gazy, predovšetkým prostredníctvom letectva.

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva prišlo v pásme Gazy o život najmenej 217 ľudí, z toho viac než štvrtinu tvoria maloletí. Podľa informácií izraelskej armády zahynulo viac než 160 militantov. Na izraelskej strane doposiaľ zahynulo 12 ľudí.

TEL AVIV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gaza

Dôležité udalosti