Polícia zadržala predátora z dokumentu V sieti. Dievčatá obťažoval aj po obvinení

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Sander van der Werf

Súd ho poslal do väzby pre obavu z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Česká polícia zadržala a obvinila muža (38), ktorý sa pokúsil nadviazať sexuálny kontakt cez sociálne siete s neplnoletým dievčaťom z okresu Jeseník na severe Olomouckého kraja.

Proti mužovi už pri tom vedú trestné konanie v inom podobnom prípade, keď muža zachytili autori dokumentárneho filmu V sieti, ktorý poukázal na zneužívanie detí na internete.

O prípade podľa denníka Právo v utorok informovala policajná hovorkyňa Tereza Neubauerová. Muž vraj oslovil maloleté dievča prostredníctvom sociálnej siete Facebook pod falošným profilom.

„S dievčaťom chcel nadviazať sexuálny kontakt, aj napriek tomu, že mu oznámila svoj skutočný vek a o komunikáciu s ním nemala záujem. To ho však neodradilo, dokoknca sa ju snažil presvedčiť, aby sa s ním osobne stretla. Dievča si to našťastie nenechalo pre seba, a tak sa o prípad začala zaujímať polícia," uviedla pre Právo hovorkyňa.

Polícia odhalila identitu páchateľa a zistila, že už čelí obvineniu za iný mravnostný trestný čin. Muža zadržali v Prahe a previezli ho do Jeseníka, kde si podľa Neubauerovej vypočul obvinenie zo spáchania trestného činu ohrozovania výchovy dieťaťa a nadväzovania nedovoleného kontaktu s dieťaťom.

Súd ho následne poslal do väzby pre obavu z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Prečítajte si tiež:

PRAHA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme V sieti

Dôležité udalosti