Izraelské nálety zabili ďalších osem ľudí. O život prišiel postihnutý muž, jeho žena aj dieťa (†3)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu počas brífingu k veľvyslancom v Izraeli.
Zdroj: Pool TASR/AP Photo/Sebastian Scheiner

Netanjahu odmietol deeskaláciu.

Izraelské nálety na pásmo Gazy zabili v stredu osem ľudí vrátane zdravotne postihnutého muža, jeho tehotnej manželky a ich trojročného dieťaťa, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa medzitým v stredu zaviazal, že ostrá vojenská ofenzíva proti tejto palestínskej enkláve bude pokračovať. Ako píše agentúra AP, Netanjahuovo vyjadrenie prichádza bezprostredne po tom, ako mu americký prezident Joe Biden povedal, že ešte v priebehu tohto dňa očakáva "významnú deeskaláciu" bojov. Netanjahuove tvrdé slová znamenajú prvú verejnú nezhodu medzi Washingtonom a židovským štátom od vypuknutia bojov 10. mája, komentuje AP.

Premiér Izraela po návšteve vojenského veliteľstva uviedol, že si váži "podporu amerického prezidenta", ale že židovský štát bude pokračovať vo vojenskom ťažení s cieľom obnoviť "pokoj a bezpečnosť" pre svojich občanov. Netanjahu je podľa vlastných slov "odhodlaný pokračovať v tejto operácii, kým nebude splnený jej cieľ".

Palestínske zdravotnícke úrady zároveň informovali, že ďalší človek podľahol zraneniam, ktoré utŕžil v utorok, čím sa celkový počet obetí vojenskej operácie židovského štátu zvýšil na 227, priblížila AFP.

Najnovšie boje medzi palestínskymi militantmi z pásma Gazy, v ktorom vládne hnutie Hamas, a Izraelom sa začali 10. mája. Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva prišlo v Gaze o život najmenej 227 ľudí, z toho viac než štvrtinu tvoria deti. Podľa informácií izraelskej armády zahynulo viac než 160 militantov. Izraelská strana doteraz hlásila 12 obetí.


GAZA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gaza

Dôležité udalosti