Kardinálny omyl rakúskych lekárov. Pacientovi (82) amputovali nesprávnu nohu

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/MAD.vertise

Lekárka, ktorá urobila chybu, je na vlastnú žiadosť postavená mimo službu.

Lekári z nemocnice v rakúskom Freistadte omylom amputovali 82-ročnému pacientovi nesprávnu nohu. Zdrveného muža teraz čaká ďalšia operácia, pri ktorej mu amputujú správnu nohu. Na vine je lekárka, ktorá nesprávne označila operovanú končatinu, uviedla agentúra Reuters.

Klinika je udalosťou „hlboko zasiahnutá", uviedol jej riaditeľ Norbert Frisch. Lekárka, ktorá urobila chybu, je na vlastnú žiadosť postavená mimo službu.

Pacienta hospitalizovali po ochorení, po ktorom mal poškodené obe nohy, pričom pri ľavej končatine bola nutná amputácia v oblasti stehna.

Tragický omyl vyšiel najavo vo štvrtok pri previazaní rany. Pacientovi, ktorý čaká na ďalšiu operáciu, aj jeho príbuzným nemocnica ponúkla psychologickú pomoc. Hornorakúsky zdravotnícky holding (OÖG), pod ktorý spadá aj klinika neďaleko českých hraníc, sľúbil, že zabezpečí dôkladné vyšetrenie celého nešťastného incidentu.

FREISTADT/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rakúsko

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.