Dovolenková sezóna sa blíži. Pozreli sme sa na aktuálne opatrenia v obľúbených destináciách

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Väčšinou ide o potvrdenia o zaočkovaní, či prekonaní koronavírusu, test alebo vyplnenie formuláru.

V prímorských oblastiach sa pomaly oteplieva a krajiny lákajú turistov na zhovievavé podmienky vstupu. Do väčšiny európskych letovísk vás pustia na negatívny test alebo doklad o očkovaní.

Chorvátsko

Pre mnoho Slovákov je letná dovolenka synonymom oddychu pri priezračnom Jadranskom mori. Ešte pred cestou naše ministerstvo zahraničných vecí odporúča vyplniť formulár, ktorý si môžete stiahnuť na jeho stránke. Dokument od vás budú žiadať na hraniciach.

Okrem toho potrebujete pri vstupe do Chorvátska predložiť negatívny PCR alebo antigénový test. Oba nie staršie ako 48-hodín. Ďalej lekárske potvrdenie buď o prekonaní ochorenia, alebo očkovaní oboma dávkami, prípadne ich kombinácia. Výnimku z testovania majú len zaočkovaní a deti do sedem rokov. Všetky potvrdenia musia byť v anglickom či chorvátskom jazyku.

Taliansko

Teplé počasie, more, aperol a pizza. To sú už slová, pri ktorých sa každému vybaví turistami obľúbené Taliansko.

Pri ceste na Apeninský polostrov si tiež nezabudnite negatívny PCR alebo antigénový test, najviac 48 hodín starý. Na hraniciach od vás budú ďalej chcieť vyplnené čestné vyhlásenie za každú osobu v anglickom alebo talianskom jazyku a registráciu.

Grécko

Turistov tento rok ako prvá v Európe privítalo Grécko. Podmienky vstupu pre dovolenkárov krajina nastavila viac ako priateľsky.

Otvorené je všetkým zaočkovaným, ľuďom, ktorí koronavírus prekonali, alebo majú negatívny PCR test na covid. Ten nesmie byť starší ako 72 hodín. Všetky dokumenty musia byť v anglickom jazyku! A samozrejme aj pred cestou Grécka sa vyžaduje vyplnený online formulár.

Ako to vyzerá s dovolenkami v Španielsku, sa dozviete z nasledujúcej reportáže Soni Židekovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti