Päťročný Eitan zázrakom prežil pád lanovky. Otec ho v poslednej chvíli strhol do silného objatia

Päťročný Eitan prišiel o rodinu pri páde lanovky v Taliansku
Päťročný Eitan prišiel o rodinu pri páde lanovky v Taliansku Zdroj: Israel, One Nation/Facebook

Stav chlapca je kritický, ale lekári ho idú prebúdzať z umelého spánku a majú priaznivú prognózu.

Nedeľný pád lanovky v severnom Taliansku je pre krajinu veľkou tragédiou. Jediný preživší - Eitan Biran - utrpel pri nešťastí viacero zlomenín a je hospitalizovaný v Taliansku. Jeho stav je stále kritický, ale celková prognóza je priaznivá, uviedol pre denník La Repubblica Giovanni La Valle, riaditeľ pre zdravotnú starostlivosť v turínskej nemocnici Regina Margherita.

Ošetrujúci lekári vysvetlili, že chlapca zrejme zachránilo silné objatie jeho otca, ktorý pri nehode zomrel. „Aby mohol prežiť taký hrozný dopad, je pravdepodobné, že otec, ktorý bol robustnej postavy, ho strhol do svojho náručia," uviedla podľa talianskych novín La Repubblica nemocnica Ospedale Regina Margherita v Turíne. Okrem otca pri nehode zahynula aj chlapcova matka, mladší brat a dvaja prarodičia.

Pád lanovky v Taliansku prežil iba 5-ročný chlapček. Zahynul jeho brat, rodičia aj starí rodičia

Chlapca by mali v utorok začať prebúdzať z umelého spánku, do ktorého ho lekári uviedli po tom, ako podstúpil operáciu a magnetickú rezonanciu - týmto vyšetrením sa zistilo, že u dieťaťa nedošlo k poškodeniu mozgu. V nemocnici s ním sú jeho teta a ďalší členovia rodiny. Momentálne je stále na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Podľa talianskej prokuratúry z doposiaľ nezistených príčin lanovke pravdepodobne nefungoval bezpečnostný brzdový systém. Médiá uviedli, že prokuratúra zvažuje, či je možné vzniesť obvinenie zo zabitia z nedbanlivosti.

Lanovka viezla návštevníkov z mesta Stresa na vrchol hory Mottarone, keď kabína spadla z nosného lana a skĺzla dolu svahom. Nešťastie prežili iba dve deti, jedno z nich však neskôr podľahlo zraneniam v nemocnici v Turíne.

Denník The Times of Israel informoval, že telá izraelských obetí v stredu prevezú na pochovanie do Izraela.


Pápež František sa za chlapca modlí

Pápež František v utorok obetoval svoje modlitby za päťročného izraelského chlapca. Táto tragédia si vyžiadala životy 14 ľudí, pričom piati z nich sú členovia jednej izraelskej rodiny žijúcej v Taliansku.

Agentúra AP informovala, že pápež zaslal miestnemu biskupovi telegram, v ktorom vyjadril sústrasť rodinám zosnulých.

RÍM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti