VIDEO: Muž prichytený pri močení na ulici surovo zbil policajtky. Ich postup vyvolal otázky

Mestská policajtka konfrontuje muža, ktorý močil na verejnosti.
Zdroj: Youtube/Týdeník Policie

Policajtka, ktorú útočník napadol dvakrát, utrpela dve zlomeniny tvárových kostí. Jej kolegyňa má zlomený prst a otras mozgu.

Česká polícia už niekoľko dní neúspešne pátra po mužovi, ktorý v Brne zbil dve mestské policajtky. Zverejnili preto video z incidentu a žiadajú verejnosť o pomoc s identifikáciou násilníka. Incident sa odohral 14. mája neďaleko hlavnej vlakovej stanice na ulici Bašty.

Hliadka, ktorú tvorili dve mestské policajtky, konfrontovala muža potom, ako močil na verejnosti, ten ich však ignoroval a chcel z miesta odísť. Policajtky okamžite zavolali posily a previnilca, ktorý sa dopustil priestupku a rýchlym krokom sa začal vzďaľovať, prenasledovali pozdĺž bytového domu, informoval portál iDNES.

„Po zákonnej výzve na zastavenie sa náhle otočil a prudko jednu z policajtiek prudko sotil do steny. Druhá hneď pristúpila bližšie, aby ho zastavila a pomohla svojej kolegyni, lenže okamžite dostala úder päsťou do spánku," uviedol hovorca brnianskej mestskej polície Jakub Ghanem.

https://www.youtube.com/watch?v=6G6CDFlcF3k


Zdroj: YouTube/ Týdeník Policie

Žena po údere spadla na zem a agresívny útočník ju chcel udrieť ešte raz, no v tom mu zabránila druhá policajtka, ktorá sa ako tak pozviechala z nárazu do steny. Dostala však ďalší úder päsťou do tváre a muž sa rozbehol preč.

Agresora sa pokúsil zadržať aj svedok incidentu, ale nepodarilo sa mu ho dostihnúť. Útočník zbehol do podzemnej časti vlakovej stanice a zrejme nastúpil do vlaku. Jeho útek zachytili bezpečnostné kamery.

Napadnuté ženy skončili vo Vojenskej nemocnici. Policajtka, ktorú útočník napadol dvakrát, utrpela dve zlomeniny tvárových kostí. Jej kolegyňa má zlomený prst a otras mozgu.

Na kamerových záberoch z vlakovej stanice, ktoré sú vo vysokom rozlíšení, je detailne vidieť tvár agresora, ktorého vek policajti odhadli na 35 rokov. Polícia vyšetruje útok pre podozrenie zo spáchania trestného činu násilia voči úradnej osobe a v prípade jeho dolapenia mu hrozí až štvorročný trest vo väzení.

Incident vyvolal na sociálnych sieťach okrem pohoršenia nad surovým útokom muža aj viaceré otázky ohľadom postupu policajtiek. Mnohí spochybnili ich výcvik a spôsobilosť vykonávať povolanie, ktoré si vyžaduje určitú fyzickú silu. Okrem toho komentujúci spochybnili správnosť rozhodnutia mestskej polície vytvárať hliadky s čisto ženským zložením.

BRNO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Brno

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.