Zadržaného novinára Prataseviča navštívila jeho advokátka. Prezradila, ako je na tom

Raman Pratasevič v štátnej televízii
Raman Pratasevič v štátnej televízii Zdroj: CNN/Belarus TV

Z dôvodu dôvernej povahy rozhovoru nemôže uviesť viac podrobností.

Zadržanému bieloruskému novinárovi Ramanovi Pratasevičovi umožnili vo štvrtok bieloruské úrady stretnúť sa - po štyroch dňoch vo väzbe - so svojou právničkou Inesou Alenskou. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

„Všetko je v poriadku, má dobrú náladu, je optimistický a veselý,“ povedala Alenská vo štvrtok večer bieloruskej súkromnej tlačovej agentúre BelaPAN. Dodala, že z dôvodu dôvernej povahy rozhovoru nemôže uviesť viac podrobností.

Zadržaný bieloruský novinár prehovoril: V televízii sa „priznal“, priatelia hovoria o mučení

Pratasevičoví rodičia, ktorí žijú v Poľsku, nedávno uviedli, že na videozázname zverejnenom bieloruskými úradmi si na tvári svojho syna si všimli známky toho, že ho vo väzení mučia. V predmetnom videu sa Pratasevič priznáva k zorganizovaniu masových protivládnych zhromaždení v Bielorusku. Novinárovi rodičia to považujú za vynútené priznanie, dodáva DPA.

Pratasevič bol zadržaný v nedeľu 23. mája na letisku v Minsku po tom, ako bolo lietadlo spoločnosti Ryanair počas letu z Atén do Vilniusu donútené pristáť v Bielorusku - údajne z dôvodu vyhrážok o bombe na palube, ktoré sa ukázali ako nepravdivé. Spolu s ním bola zadržaná i jeho priateľka Sofia Sapegová, ktorá je ruskou občiankou.

Pratasevič (26) je v Bielorusku obvinený z organizovania nepokojov v Minsku a "podnecovania k sociálnej nenávisti" voči predstaviteľom úradov a polície. Spoločne so Sciapanom Pucilom, s ktorým založil informačný kanál NEXTA, je v Bielorusku zaradený aj na zoznam osôb zapojených do teroristických aktivít.

MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Raman Pratasevič

Dôležité udalosti