Nebezpečná výzva na internete mohla stáť tínedžerku (13) život. Niečo podobné nikdy neskúšajte!

Destini Craneová skúšala nebezpečnú výzvu na internete
Destini Craneová skúšala nebezpečnú výzvu na internete Zdroj: www.gofundme.com/

Dievča utrpelo popáleniny tretieho stupňa a nemôže hýbať rukou, krkom ani prstami.

Iba 13-ročná tínedžerka chcela vyskúšať doma nebezpečnú výzvu, ktorú videla na sociálnej sieti TikTok. Na videu nastrieka chlapec na zrkadlo horľavinu a po tme ju zapáli. Oheň vytvorí obrazec, ktorý nakreslil. O niečo podobné sa pokúšala aj Destini, no mohlo ju to stáť život.

Niečo podobné určite nikdy neskúšajte! Destini Craneová z amerického mesta Portland skončila v nemocnici s popáleninami tretieho stupňa. Nemôže hýbať rukou, krkom ani prstami, píše The Mirror.

Tínedžerka si tajne vzala do kúpeľne sviečku, zapaľovač a alkohol. Pokúsila sa napodobniť video na TikToku. Situácia sa jej vymkla spod kontroly. Zrazu jej mama Kimberly počula desivý krik a volanie o pomoc. V zle vetranej malej kúpeľni alkohol vybuchol a oheň zasiahol aj Destini.


„Bolo to hrozné. Keď som otvorila kúpeľňu, všetko horelo aj moja dcéra," uviedla Kimberly. Na miesto okamžite vyrazili záchranári. Tínedžerka musela podstúpiť viacero operácií. Priatelia pre ňu teraz zriadili na charitatívnej stránke gofundme.com konto, kde jej prispievajú ľudia z celého sveta.

Rodina dievčaťa vyzýva všetkých mladých ľudí a ich rodičov, aby si na podobné „výzvy" dávali pozor.

USA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti