Zahraničné

Do smrti princeznej Diany nebola zapletená elitná jednotka britskej armády

Nehoda princeznej Diany
Zdroj: SITA

Polícia preverovala nové tvrdenia, podľa ktorých dvojicu zabil príslušník britskej armády.

Britská polícia oznámila, že podľa jej presvedčenia špeciálna jednotka britskej armády SAS nebola zapletená do smrti princeznej Diany a jej priateľa Dodiho al Fayeda pri autonehode v Paríži v roku 1997. Informovali o tom dnes nadránom britské médiá, ktoré citovala tlačová agentúra DPA.

Zdroj: Profimedia.sk
V auguste bola všeobecne medializovaná informácia, že britská polícia preveruje nové tvrdenia, podľa ktorých dvojicu partnerov zabil príslušník britskej armády.

Metropolitná polícia však teraz vo vyhlásení uviedla, že "neexistujú žiadne dôveryhodné dôkazy" o účasti SAS na smrti dvojice a že neexistujú ani žiadne dôkazy, ktoré by si vyžadovali znovuzačatie trestného vyšetrovania.

Oficiálna policajná správa týkajúca sa uvedených obvinení má byť vydaná v priebehu dneška.

Diana, Dodi a ich šofér Henri Paul zahynuli 31. augusta 1997, keď ich auto havarovalo na ceste v parížskom tuneli, pričom ich celý čas prenasledovali fotografi.

Zdroj: SITA
Dodiho otec Mohammed al Fayed, niekdajší majiteľ londýnskeho obchodného domu Harrods, v roku 2008 oznámil, že ukončuje svoju desaťročnú snahu dokázať, že dvojicu zabili na príkaz britského establishmentu. Otec vysvetlil, že s tým končí pre dobro Dianiných synov Williama a Harryho, uviedla agentúra Reuters.

LONDÝN, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.