Chlapec, ktorý prežil pád lanovky, sa prebral. Svoju tetu dojal prvými otázkami k slzám

Eitan Biran s rodičmi a bratom
Eitan Biran s rodičmi a bratom Zdroj: Israel, One Nation/Facebook

Ako prvé sa pýtal na svojich rodičov.

Iba päťročný Eitan Biran, ktorý prežil pád lanovky pri talianskom jazere Lago Maggiore, leží stále v turínskej nemocnici s mnohopočetnými zraneniami. Lekári ale podľa portálu timesofisrael.com uviedli, že je už pri vedomí a komunikuje. Neutrpel žiadne poškodenie mozgu a čoskoro ho premiestnia z jednotky intenzívnej starostlivosti. Chlapec sa už rozprával so svojou tetou. Hneď sa pýtal na svojich rodičov.

Päťročný Eitan zázrakom prežil pád lanovky. Otec ho v poslednej chvíli strhol do silného objatia

Eitan prišiel pri nešťastí neďaleko letoviska Stresa o celú rodinu. Pád lanovky neprežili jeho rodičia, mladší brat ani starí rodičia. V nemocnici mu je ale oporou jeho teta Aya, u ktorej pravdepodobne zostane aj po zotavení. V Taliansku pracuje ako lekárka. O chlapca prejavili záujem aj talianske rodiny.

Starostka Stresy Marcella Severinová uviedla, že sa jej ozvali tri rodiny, ktoré by si Eitana chceli adoptovať. „Sú to gestá, ktoré nám pripomínajú, že na svete existuje ešte veľa ľudskosti. Chlapec má našťastie ešte tetu a jej rodinu," dodala.

Eitanových príbuzných, ktorí zahynuli pri tragédii, už pochovali v Izraeli. Výlet na horu Mottarone sa stal osudným celkovo pre 14 ľudí.

Nešťastie zomklo komunitu Židov v Taliansku a pre chlapca zriadili charitatívnu zbierku. Zatiaľ vyzbierali okolo 50-tisíc dolárov (viac ako 40-tisíc eur).

Zdroj: Profimedia

RÍM/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti