Chlapca ešte ako batoľa našli na WC pri štadióne. Po 31 rokoch sa stretol s otcom

Steve (vľavo) s otcom.
Zdroj: Facebook/Steve Bull

Tvorcovia relácie dokázali nájsť aj jeho matku, tá sa však so svojim synom stretnúť nechcela.

Jedno chladné daždivé ráno v marci 1989 si zašla zamestnankyňa britského futbalového klubu Wolverhampton Wanderers vyzdvihnúť lístky na zápas. Cestou si odskočila na toalety vedľa štadióna. Píše Daily Mail.

Z jednej kabínky však začula detský plač. Ten patril teraz už 31-ročnému Stevovi Bullovi. „Prvé hodiny života som prežil tu. Svojim spôsobom je to môj domov,“ uviedol odľahčene Steve v programe Long Lost Family: Without Trace (Dlho stratená rodina: Bez stopy), ktorý sa zameriava na dlho stratených rodinných príslušníkov.

Malý chlapec dostal meno po vtedajšej veľkej klubovej hviezde. Momentálne 56-ročný kanonier Steve Bull je najlepším strelcom v histórii klubu, taktiež po ňom pomenovali tribúnu.

Jeho menovec žije podstatne skromnejší život, mal však poriadnu porciu šťastia, keďže ho vychovali adoptívni rodičia z Manchesteru.

V živote mu vraj chýbalo len málo vecí, napriek tomu sa snažil vypátrať svojich biologických rodičov. Na jeho verejnú výzvu pred desiatimi rokmi však nikto nereagoval.

Ozvala sa mu však aspoň žena, ktorá ho našla a ukázala mu presné miesto, kde ho našla. „Bolo to zvláštne. Netušil som, že ma to tak zoberie,“ zveril sa Steve s pocitmi.

Hoci vedel, kde ho ponechali, netušil, kto to bol. Pomohol mu s tým až tím relácie, ktorý porovnal jeho DNA s dostupnými vzorkami v rôznych databázach.

Ukázalo sa, že jeho biologickým otcom je istý Rob, teraz ženatý muž s dvoma dospelými dcérami.

Tvorcovia relácie dokázali nájsť aj Stevovu matku, tá sa však so svojim synom stretnúť nechcela a nechcela ani odhaliť svoju identitu.

Stevovi len poslala list, v ktorom vysvetlila, ako ťažký život mala a v ako zložitej situácii sa v čase tehotenstva nachádzala.

„Nemôžem popísať všetky okolnosti. Môžem len povedať, že neboli veľmi pekné. Nikdy som sa cez to nepreniesla, každý rok 17. marca za teba zapaľujem sviečku. Je mi ľúto toho, čo som spravila. Buď navždy šťastný, navždy ťa budem milovať,“ napísala v emotívnom liste žena.

Otec so stretnutím súhlasil. Stevovi vysvetlil, že v roku 1989 mal s jeho matkou pomer, musel ju však opustiť po tom, čo sa dostal do problémov. „Nemal som ani len potuchy o tom, že je tehotná,“ uviedol Rob, ktorý mal v tom čase 22 rokov.

Obaja muži sa nakoniec dlho rozprávali. „Povedal, ako veľmi mu to je ľúto a ako to asi muselo byť ťažké. To pre mňa veľmi znamená,“ uviedol Steve. Ten sa stretol aj s jednou zo svojich nevlastných sestier.

Hlavné však pre neho je, že vie, odkiaľ pochádza. „Stretnutie s Robom a zistenie, že mám súrodencov, je obrovský bonus k tomu všetkému,“ dodal s úsmevom mladý muž.

On aj jeho otec veria, že stretnutie je dobrým základom pre to, aby sa ich vzťah mohol ďalej rozvíjať.

WOLVERHAMPTON/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti