Zahraničné

Separatisti zostrelili stíhačku iba pár kilometrov od nešťastného letu MH17

MIG 29
Zdroj: militarypictures.info

Pilot sa stihol katapultovať ešte pred zrútením stroja. Podľa agentúry Reuters je to nazdvukový stroj typu Mig-29.

Ukrajinskí proruskí separatisti vo štvrtok zostrelili ďalšie armádne lietadlo patriace do arzenálu armády riadenej Kyjevom. Informuje o tom tlačová agentúra AFP, podľa ktorej sa pilot ešte pred zrútením svojho stroja stihol katapultovať.

Incident sa stal v Doneckej oblasti asi 40 kilometrov od miesta, kde 17. júla zostrelili lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines, na palube ktorého zahynulo všetkých 298 ľudí. Podľa agentúry Reuters je zostrelenou stíhačkou nazdvukový stroj typu Mig-29.

Ukrajinská vláda vo štvrtok oznámila prerušenie prímeria so separatistickými povstalcami v oblasti, kde sa v júli zrútilo zostrelené malajzijské lietadlo a v ktorej medzinárodný tím pod vedením Holandska musel pozastaviť zbieranie pozostatkov obetí pre pokračujúce boje.

Holandský premiér Mark Rutte, ktorého krajina pri tragédii prišla o 196 občanov, v stredu pozastavenie hľadania ľudských pozostatkov zdôvodnil príliš vysokými bezpečnostnými rizikami, pozostalým však prisľúbil, že misia bude pokračovať, keď bude situácia stabilnejšia.

KYJEV/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti