Zahraničné

Indonézske dievča, ktoré pred 10 rokmi zmietla cunami, našli živé

Dievča, ktoré zmietlo cunami, našli živé.
Dievča, ktoré zmietlo cunami, našli živé. Zdroj: Reuters

Rodičia po dievčatku prestali pátrať asi po mesiaci. Zmierili sa s tým, že zahynula vo vlnách Indického oceánu.

Indonézske dievčatko, ktoré v roku 2004 zmietla vlna cunami, našli živé a po desiatich rokoch sa opäť stretlo so svojimi rodičmi. 

Štvorročné dievčatko prežilo cunami na drevenom tráme

Raudhatul Jannah mala iba štyri roky, keď ju 26. decembra 2004 v indonézskej provincii Aceh strhla spolu s bratom ničivá vlna cunami. Tá si v osudný deň vyžiadala dovedna 225-tisíc obetí.

Rodičia po dievčatku a jej bračekovi prestali pátrať asi po mesiaci. Zmierili sa s tým, že obaja zahynuli vo vlnách Indického oceánu.

V júni tohto roku však jeden z príbuzných rodičov zbadal dievča, ktoré sa veľmi podobalo na desať rokov nezvestnú Jannah. Ako neskôr vysvitlo, štvorročné dievčatko prežilo cunami na drevenom tráme a oceán ju vyplavil na pláži, asi 80 míľ od domu. Tam ju našla staršia žena, ktorá si ju osvojila a vychovávala ju.

Biologická matka sa so svojou dcérou prvýkrát stretla len pred niekoľkými dňami."Hneď, ako som ju zbadala, vedela som, že je to moja nezvestná dcére," povedala matka Jamaliah. V prípade pochybností je ochotná podstúpiť aj test DNA. Ten však zatiaľ od nej nikto nechce.JAKARTA/Reuters

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti