Matka (30) sa v škole vydávala za svoju dcéru (13). Počas celého vyučovania si to nikto nevšimol

Casey Garciová zamaskovaná ako tínedžerka.
Zdroj: YouTube/Casey Garcia

Garciová neskôr svoj zámer vysvetlila na sociálnej sieti.

Ženu z amerického Texasu zadržala polícia po tom, čo sa vydávala za svoju 13-ročnú dcéru a išla miesto nej do školy. Casey Garciová (30) však nemala žiadne nekalé úmysly, jej cieľom bolo overiť si na vlastnej koži, ako je to s bezpečnosťou na amerických školách, ktoré sa čoraz častejšie stávajú terčom násilných útokov, informuje portál kwtx.com.

Garciovej obavy sa potvrdili. Oblečená ako tínedžerka sa bez najmenších problémov dostala do budovy školy a nikto si nič nevšimol ani keď sedela v lavici počas vyučovania. Bolo to o to ľahšie, že na tvári celý čas mala ochranné rúško, ktoré podľa platných nariadení musia nosiť všetci v škole.

Garciová dokonca normálne komunikovala s učiteľmi a ostatným personálom strednej školy Garciu Enriqueza v El Pase, bez toho aby vzbudila podozrenie. Všetko zdokumentovala kamerou v mobilnom telefóne.

„Naozaj vyzerám ako siedmačka?" pýtala sa, keď sa nakrúcala na mobil na školských toaletách. „Ani nie?", sama si odpovedala.

Zdroj: Youtube/ Casey Garcia

Trvalo celé vyučovanie, kým si jedna učiteľka všimla, že niečo nie je v poriadku a Garciovú odhalila. Tridsiatnička dokonca absolvovala aj telesnú výchovu. Keď to „prasklo" zavolali na políciu, ktorá ju zadržala až keď už bola doma a vzniesla voči nej niekoľko obvinení pre nedovolený vstup a zásah do úradných záznamov. Neskôr ju prepustili na kauciu 7 808 dolárov.

Garciová neskôr svoj zámer vysvetlila na sociálnej sieti. Mnohí ju obviňovali, že to urobila, aby sa zviditeľnila, ona ale trvá na tom, že tak chcela poukázať na fakt, aké ľahké je napriek bezpečnostným opatreniam preniknúť do školských zariadení.

„Neurobila som to pre svoj prospech, a nechcela so tým ani poškodiť školu. Vôbec som nemala v pláne prezradiť názov školy, urobili to za mňa. Ukázalo sa, že bezpečnosť na našich školách je nedostatočná. Chcela som to ukázať na tomto experimente a myslím, že sa mi to aj podarilo," uviedla Garciová vo videu na svojom YouTube kanáli.

Ako priznala, najviac ju prekvapilo, že učiteľov viac zaujímal jej mobilný telefón, ako fakt, že je dospelá žena vydávajúca sa za siedmačku. Zarážajúci je aj to, že škola incident nahlásila polícii až o dva dni neskôr.

EL PASO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti