Dagmar Havlová prvýkrát prehovorila o smrti manžela

Dagmar Havlová prvýkrát prehovroila o smrti manžela

Otvorene opisuje posledné hodiny svojho muža, ktoré s ním trávila na Hrádečku.

Keď pred dvoma rokmi zomrel Václav Havel, ľudia smútili a lúčili sa s bývalým prezidentom vo veľkom štýle. Ako však odchod milovaného muža prežívala jeho manželka Dagmar?

Prvýkrát od smrti Václava Havla jeho žena otvorene prehovorila o tom, čo prežívala v decembrových dňoch roku 2011.

" Oproti minulým mesiacom sa mi skutočne zdal byť lepší, aj keď posledný týždeň vstával z postele len málo. Na priamu otázku, ako mu je, mi odpovedal, že tak nejako divne. " Dagmar Havlová otvorene opisuje posledné hodiny svojho muža, ktoré s ním trávila na Hrádečku. Rozprávali sa dlho do noci a plánovali spoločné Vianoce. Druhý deň bolo všetko inak ...

Exkluzívny rozhovor pre Lidové noviny vznikal dlho. Dagmar Havlová sa až teraz rozhodla hovoriť o tom, čo jej presne pred dvoma rokmi bežalo hlavou a ako sa so stratou svojho muža vyrovnávala. Je to veľmi citová a úprimná spoveď, svedectvo o strate, s ktorou je dvojnásobne ťažké sa vyrovnať pod drobnohľadom verejnosti a médií.

Dagmar Havlová hovorí o tom, aké sebazaprenia a vôle boli za starostlivo dodržiavaným dekórom štátneho pohrebu. Ako sa jedni správali ústretovo a druhým empatia naopak chýbala.

Rozsiahly exkluzívny rozhovor nájdete v utorkovom vydaní denníka Lidové noviny.

PRAHA, lidovky.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Václav Havel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.