Vlakové nešťastie v Pakistane: Vo vozňoch bolo vyše 1000 ľudí. Zahynulo najmenej 63 z nich

Vlakové nešťastie v Pakistane
Vlakové nešťastie v Pakistane Zdroj: TASR/AP

Príčina nehody nie je známa.

Vlakové nešťastie v Pakistane si podľa najnovšej bilancie vyžiadalo už najmenej 63 obetí na životoch. Podľa agentúry AFP o tom v utorok informoval tamojší národný železničný dopravca.

K zrážke dvoch rýchlikov došlo v pondelok nadránom na odľahlom mieste, uprostred polí, v okrese Ghotki v provincii Sindh ležiacej na juhu Pakistanu.

Príslušníci armády a stavební robotníci odpratali do utorka rána väčšinu vrakov vagónov, pričom zvárači dokončovali opravy poškodených koľajníc.

Nehoda vyvolala v Pakistane debatu o zlom stave pakistanského systému verejnej dopravy - najmä o železničnej sieti, do ktorej sa v posledných desaťročiach investovalo len veľmi málo.

Zdroj: TASR/AP

Pakistanské železnice v utorok spresnili, že nateraz sa podarilo identifikovať 51 tiel obetí. V oboch vlakoch sa v čase nehody nachádzalo asi 1200 ľudí.

Príčina nehody nie je známa. Došlo k nej tak, že prvý z rýchlikov - Millat Express - vypravený z prístavného mesta Karáčí sa vykoľajil a následne do jeho vykoľajených vagónov vrazil rýchlik Sir Syed Express idúci v protismere po vedľajšej koľaji zo stanice Rávalpindí.

Pakistanský premiér Imran Chán nariadil dôsledné vyšetrenie tragickej nehody.

Železničné nešťastia sú v Pakistane pomerne časté. Spôsobuje ich najmä neudržiavaný signalizačný systém a zlý stav tisícov kilometrov husto rozvetvených tratí, ktoré sú dedičstvom britskej koloniálnej éry.


ISLAMABÁD/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pakistan

Dôležité udalosti