Vytúžená dovolenka sa zmenila na boj o život. Mladú ženu zachránila jej dvojička z papule krokodíla

Dvojičky Mellisa a Georgia
Dvojičky Mellisa a Georgia Zdroj: Mellisa Laurie/Facebook

Britská turistka je vo vážnom stave v nemocnici.

Dovolenka v Mexiku sa zmenila pre mladé Britky na peklo. Jedna je v kritickom stave v nemocnici a druhá prežila najstrašnejšie chvíle svojho života, píše Daily Mail.

Melissa Laurieová (28) plávala večer v lagúne so svojou sestrou Georgiou neďaleko turistického strediska Puerto Escondido. K nič netušiacim dvojičkám priplával krokodíl a Melissu stiahol pod vodu. Jej dvojička v panike volala o pomoc a niekoľkokrát sa ponorila pod hladinu, keď sestru nikde nevidela. V šere ju zúfalo hľadala, až kým ju nenašla plávať tvárou dole.

VIDEO: Medvedica si to s mláďatami namierila na dvor. Majiteľka (17) ju zahnala holými rukami

Keď Georgia už držala sestru v náručí a snažila sa ju dostať do člna, krokodíl opäť zaútočil. Mladá žena do nehu zúrivo udierala, až kým svoju obeť nepustil zo silných čeľustí.

Obe sestry z britského mestečka Sandhurst majú po útoku zranenia po uhryznutí krokodíla. Melissin stav je vážny, pretože sa takmer utopila. Lekári ju museli priviesť do umelého spánku.

Zdroj: Mellisa Laurie/Facebook

Otec mladých žien pre Daily Mail prezradil, že Georgia zachránila život svojej sestre. Má potápačské skúsenosti a tiež dokáže poskytnúť prvú pomoc. „Bola veľmi odvážna," dodal.

Lagúna, kde došlo k útoku, je veľmi populárna medzi turistami, pretože v noci žiari. Ide o jav zvaný bioluminescencia. Nachádzajú sa v nej drobné bičíkovce, ktoré fosforeskujú. Turisti sú ale pravidelne poučení o možnom nebezpečenstve a varujú ich, že tam žijú krokodíly, ktoré môžu dorásť do dĺžky troch metrov.

Otec dvojičiek tvrdí, že ich nikto neupozornil. Práve naopak. Zamestnanci cestovnej agentúry ich ubezpečili, že krokodíly v lagúne nie sú.

MEXIKO/jh

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mexiko

Dôležité udalosti