Koniec sprísnených kontrol na hraniciach s Rakúskom

shutterstock_523739068.jpg
Zdroj: TASR

V Rakúsku sa uznávajú jednotné certifikáty o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 najnovšie vydávané na Slovensku.

Sprísnené kontroly na slovensko-rakúskych hraničných priechodoch sa rušia. Zároveň sa otvárajú malé hraničné priechody, cyklomost Devínska Nová Ves - Schlosshof a priechod Devín - Hainburg pre riečnu dopravu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informovalo na svojej webovej stránke.

„Vzhľadom na priaznivý vývoj pandemickej situácie ochorenia COVID-19 v Českej Republike a na Slovensku sa podarilo s Rakúskom vyrokovať opätovné zrušenie sprísnených (policajných) kontrol na hraničných priechodoch so Slovenskou republikou. Prekračovať hranicu je však naďalej možné výlučne na oficiálnych hraničných priechodoch," uviedol rezort.

Do Grécka a Španielska cestujte len v nevyhnutnom prípade, radí ministerstvo

Zdravotné hliadky vykonávané príslušníkmi rakúskej armády zostávajú zatiaľ zachované v rozsahu, ako to operatívne určuje Rakúska republika. Pri plánovaní cesty je naďalej potrebné počítať aj s prípadným časovým zdržaním.

V Rakúsku sa uznávajú jednotné certifikáty o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 najnovšie vydávané na Slovensku. „Rakúska polícia, ako aj armáda sú na hraniciach vybavené čítačkami QR kódov a tieto potvrdenia vedia overiť a následne uznať," vysvetlilo ministerstvo.

Hraničný priechod Jarovce - Kittsee obnovuje 24-hodinovú prevádzku. Hraničný priechod Moravský Svätý Ján - Hohenau je otvorený od 5.00 do 24.00 h. Priechod Záhorská Ves - Angern an der March je otvorený v pondelok až piatok od 8.00 do 11.00 h a od 15.00 do 18.00 h, a to iba pre výkon poľnohospodárskych a lesníckych prác.

VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti