Spor o neuhradenú faktúru sa skončil drsne. Staviteľ sa rozhodol zničiť dom, na ktorom pracoval

Dom pred a po zásahu staviteľa.
Zdroj: Zdroj: Facebook/Patrick Umeana

Urobil to počas toho, ako rodina bola na dovolenke.

Spor o nezaplatenú faktúru sa skončil pomerne drsne. Nahnevaný staviteľ sa totiž rozhodol zbúrať dom v britskom Leicesteri počas toho, ako majiteľ bol s rodinou na dovolenke. Píše Ladbible.

Nehnuteľnosť v hodnote v prepočte 552-tisíc eur sa rozhodol zrovnať so zemou, hoci na nej spravil obrovský kus roboty, v ktorej ešte mal pokračovať.

Domu momentálne chýba strecha a po okolí sú roztrúsené sutiny, čo znervózňuje najmä susedov.

Majiteľ dom kúpil pred rokom. Potvrdil, že so staviteľom mali spor o peniaze. „Stavať začal vo februári a plánovali sme veľkú rekonštrukciu, aby sa dom stal ozajstným domovom pre moju šesťčlennú rodinu,“ uviedol.

Ako priznal, už vie, že si vybrali toho najhoršieho staviteľa. Všetko vraj vzniklo pre neuhradenú faktúru vo výške v prepočte asi 4 065 eur.

„Sme na dovolenke asi 200 míľ (322 km) odtiaľto, stalo sa to v utorok (8. 6.). Kontaktoval som políciu, ktorá uviedla, že ide o spor medzi dvomi stranami a nie o trestný čin. Obrátil som sa preto na danú spoločnosť,“ uviedla hlava rodiny.

Na záver skonštatoval, že to tak rozhodne nenechá a bude kontaktovať aj predstaviteľov mesta, keďže staviteľ poškodil aj blízky chodník. Vzhľadom na to, že je stále na dovolenke, to však je na diaľku náročné riešiť.

LEICESTER/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dom

Dôležité udalosti