Pri explózii v Sýrii zahynul ruský vojak, traja ďalší utrpeli zranenia

Obrnené vozidlo hliadky bolo zasiahnuté neidentifikovaným zariadením.

Jeden ruský vojak v stredu zahynul a traja ďalší utrpeli zranenia pri explózii improvizovaného výbušného zariadenia, ku ktorej došlo počas ich hliadky na severe Sýrie. Uviedli to ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva obrana.

Vo vyhlásení rezortu obrany sa uvádza, že počas hliadky ruskej vojenskej polície v sýrskej provincii Hasaka bolo obrnené vozidlo tejto hliadky zasiahnuté neidentifikovaným zariadením. Jeden vojak zahynul a troch ďalších hospitalizovali, pričom ich stav je podľa ministerstva stabilizovaný.

Rusko je kľúčovým spojencom sýrskeho režimu od začiatku tamojšej už desaťročie trvajúcej občianskej vojny. Intervencia Moskvy v sýrskom konflikte v roku 2015 sa pritom považuje za okamih, keď sa priebeh bojov obrátil v prospech sýrskeho prezidenta Bašára Asada, píše agentúra AFP.

Moskva podľa AFP minimalizovala v ostatnom čase zdanie svoje prítomnosti v konflikte využívaním tzv. kontraktorov; pracovníkov súkromných bezpečnostných firiem s údajnými väzbami na Kremeľ. Rusko doposiaľ nepriznalo tvrdenia o žoldnieroch, uviedlo však, že od začiatku jeho operácie v Sýrii zahynulo počas bojov 112 ruských vojakov.

MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Explózia

Dôležité udalosti