Stav chlapca, ktorý prežil pád lanovky v Taliansku, sa veľmi zlepšil. Prepustili ho z nemocnice

Päťročný Eitan prišiel o rodinu pri páde lanovky v Taliansku
Päťročný Eitan prišiel o rodinu pri páde lanovky v Taliansku Zdroj: Israel, One Nation/Facebook

Je v starostlivosti svojej tety.

Chlapca, ktorý ako jediný prežil smrtiaci pád kabíny lanovky v Taliansku, vo štvrtok prepustili z nemocnice. Stav päťročného Eitana sa veľmi zlepšil, uviedli miestne úrady. Informuje o tom agentúra AFP.

Kabína lanovky spájajúcej mestečko Stresa na brehu jazera Lago Maggiore s horou Mottarone spadla 23. mája pod vrcholom z nosného lana. Pád ako jediný z 15 ľudí v kabíne prežil päťročný izraelský chlapec Eitan, ktorý pri nehode prišiel o oboch rodičov, mladšieho brata i prastarých rodičov. Eitan a jeho rodina pochádzali z Izraela a do Talianska sa podľa tamojších médií presťahovali v roku 2018.

Tragický pád lanovky v Taliansku: Sudkyňa z neho viní najmä hlavného technika

Prepustenie Eitana, ku ktorému došlo vo štvrtok v ranných hodinách, potvrdili zdroje z nemocnice v Turíne. Chlapec, ktorý utrpel ťažké zranenia hrudníka a brucha, sa vrátil domov do Pavie v sprievode svojej tety.

Podľa stanoviska nemocnice bude trvať 60 dní, kým sa Eitan zotaví úplne. Talianske úrady v súvislosti s prípadom zadržali troch mužov na základe obvinení, že mali s brzdovým systémom úmyselne manipulovať, aby zabránili vyradeniu lanovky z prevádzky.

Hlavný technik Gabriele Tadini zostáva v domácej väzbe. Priznal totiž, že spôsobil znefunkčnenie bŕzd, pretože sa samy od seba uzamykali, keď bola lanovka v prevádzke.

Zdroj: TASR/Italian Vigili del Fuoco Firefighters via AP

 

RÍM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti