Putin hodnotil Bidena ako politika. Toto je zásadný rozdiel medzi ním a jeho predchodcom Trumpom

Ruský prezident Vladimir Putin pije zo šálky v rámci prestávky počas víkendovej návštevy tajgy na Sibíri 21. marca 2021..jpg

Ruský prezident priznáva, že vzťahy medzi veľmocami sú najhoršie za posledné roky.

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News uviedol, že jeho americký náprotivok Joe Biden je "kariérny politik", ktorý sa "radikálne" líši od exprezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom v sobotu agentúra TASS.

Putin v tomto kontexte vyslovil nádej, že Biden nebude robiť „impulzívne“ rozhodnutia. Ruský prezident takisto poznamenal, že vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom v súčastnosti dosahujú najhoršiu úroveň za posledné roky.

V reakcii na otázku ohľadom Bidenovho nedávneho vyjadrenia o tom, že Putin je „vrah“, ruský prezident povedal, že si z toho nerobí ťažkú hlavu. „Vždy som sa riadil záujmami ruského ľudu a podobné označovania mojej osoby ma vôbec netrápia,“ poznamenal.

Obaja prezidenti sa majú stretnúť v stredu 16. júna v Ženeve. Posledný samit medzi ruským a americkým prezidentom sa konal v roku 2018 v Helsinkách.

Biden v marci v rozhovore pre televíziu ABC News súhlasne odpovedal na otázku, či si myslí, že Putin, ktorý je obviňovaný z tvrdých zákrokov voči svojim oponentom, je „vrah“. Takisto povedal, že Putin „zaplatí“ za to, ak sa preukáže, že sa pokúšal podkopať jeho kandidatúru v prezidentských voľbách v roku 2020. Celý rozhovor, ktorý Putin poskytol pre NBC News, bude odvysielaný v pondelok.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti