Potápača nabrala do papule obrovská veľryba. Už sa lúčil so životom, no stalo sa niečo nečakané

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Tory Kallman

Podľa odborníkov by malo s najväčšou pravdepodobnosťou ísť o dospelú veľrybu druhu keporkak (vráskavec dlhoplutvý).

Lovec homárov z amerického štátu Massachusetts sa druhýkrát narodil. Michael Packard (56) z mesta Wallfleet má za sebou mimoriadne kuriózny zážitok. Počas lovu homárov sa takmer stal obeťou veľryby, ktorej sa nechtiac priplietol do cesty.

Keď sa Packard v piatok ráno chystal na lov, ešte netušil, že sa stane aktérom rekonštrukcie jedného z najznámejších príbehov z Biblie. Ako obvykle si obliekol neoprén, nasadil potápačské vybavenie a vybral sa hľadať homáre. Počas prieskumu terénu odrazu pocítil silný náraz, ktorý ho úplne ochromil. Keď sa prebral, ocitol sa v úplnej tme.

„Najskôr mi napadlo, že ma napadol veľký biely žralok, ale keď som sa spamätal a nevidel som žiadne zuby, usúdil som, že som asi vo veľrybej papuli a tá sa ma chystá prehltnúť," uviedol Packard pre televíznu stanicu WBZ.


Lovec homárov, už zmierený so svojim osudom, začal premýšľať, čo bude s jeho rodinou - manželkou a dvomi synmi. „Hovoril som si, že už prišiel môj čas, toto je koniec, zo situácie, v ktorej sa nachádzam, niet úniku," opísal svoje pocity Packard.

Po ani nie minúte sa však stalo niečo, s čim nepočítal. „Veľryba vyplávala na hladinu, začal triasť hlavou a potom ako keby vybuchla. Vypľula ma a skončil som vo vode, bol som voľný," dodal skúsený potápač.

Po náraze bol poriadne doudieraný, no mal šťastie, že tam bol jeho kolega Josiah Mayo, ktorý mu pomohol dostať sa na loď. Neskôr ho Ošetrili v nemocnici, kde neodhalili žiadne vážnejšie zranenia.

Podľa odborníkov by malo s najväčšou pravdepodobnosťou ísť o dospelú veľrybu druhu keporkak (vráskavec dlhoplutvý).

„Podľa toho, čo lovec hovorí, to bol zrejme omyl a veľryba sa o prítomnosti človeka dozvedela, až keď ho nechtiac nabrala do otvorenej papule, keď sa kŕmila malými rybami," myslí si Jooke Robinsová, riaditeľka projektu výskumu keporkakov z Centra pobrežných štúdii v meste Provincetown.

„Ešte som nepočula, že by sa niekedy stalo niečo podobné," dodala vedkyňa.

THIS IS INSANE. A lobster diver says he was nearly swallowed by a whale in a terrifying encounter off Cape Cod. ...

Uverejnil používateľ Nick Beres NC5 Piatok 11. júna 2021


WALLFLEET/kc, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veľryba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.