Česká polícia zadržala drogový gang z Karvinej, pervitín predával aj na Slovensku

Zaistené veci po zásahu voči drogovému gangu v Karvinej.
Zdroj: facebook/Policie České republiky

Hlavný páchateľ je vraj veľká ryba v kraji.

Česká polícia zadržala trojčlenný gang z okresu Karviná, ktorý od roku 2018 vyrobil a následne predal až 130 kilogramov pervitínu. Medzi zadržanými osobami je aj jeden z drogových bossov v moravskosliezkom regióne. Informoval o tom v utorok spravodajský portál Novinky.cz, ako aj polícia na sociálnej sieti a oficiálnej stránke .

Kriminalisti zistili, že trojica vyrábala a predávala pervitín minimálne od roku 2018 nielen v Moravskosliezskom a Olomouckom kraji, ale aj v Poľsku a na Slovensku. Dvoch mužov vo veku 46 a 47 rokov a 72-ročnú ženu zadržali pred niekoľkými dňami.

„"Starší z mužov nakupoval v blízkom zahraničí liečivá pre výrobu pervitínu, dovážal ich do Česka a zabezpečoval tiež chemikálie. Spolu s druhým mužom, hlavným páchateľom, ich potom používali pri výrobe pervitínu. Staršia žena im pomáhala," opísal vedúci moravskosliezskeho toxitímu Jakub Mohyla.

Zdroj: facebook/Policie České republiky

Dodal, že policajti trestnú činnosť oboch mužov a seniorky sledovali od roku 2019. Či bola trojica v nejakom príbuzenskom vzťahu, nechcela polícia komentovať.

„Hlavný páchateľ mal v skupine jasné slovo. V podsvetí je známy svojou dochvíľnosťou, presnosťou a tým, že jeho slovo vždy platí. Je jednou z hlavných osôb drogového podsvetia v kraji. Je to proste veľká ryba," povedal Mohyla na adresu 46-ročného muža.
Podľa policajtov mohla trojica vyrobiť až 130 kilogramov pervitínu v hodnote viac ako 155 miliónov českých korún.

Trojica je stíhaná ako organizovaná skupina, muži aj žena boli obvinení z nedovolenej výroby a iného zaobchádzania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi. Muži sú vyšetrovaní väzobne, žena je na slobode. Kým dôchodkyni hrozí až 10 rokov za mrežami, obaja muži môžu stráviť vo väzení až 12 rokov.

Úspěšná realizace kolegů z TOXI. Kolegové z Rychnovska zastavili další drogový byznys. V minulých...

Uverejnil používateľ Policie České republiky Utorok 15. júna 2021

Zdroj: Facebook/Policie České republiky

OSTRAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti