Zahraničné

Príbuzní obetí havárie letu MH17 dostanú zálohu 37-tisíc eur

Rakvy z obeťami leteckej katastrofy na Ukrajine
Zdroj: BBC

Táto záloha bude oddelená od sumy 5 000 amerických dolárov, ktorú príbuzní od Malaysia Airlines už dostali ako prejav dobrej vôle na pokrytie počiatočných výdavkov.

Najbližší príbuzní obetí havárie lietadla spoločnosti Malaysia Airlines zostreleného nad východnou Ukrajinou dostanú v rámci odškodného zálohu vo výške 50 000 dolárov (37 000 eur). Uviedol to dnes holandský spravodajský server DutchNews.nl s odvolaním sa na vyjadrenie malajzijskej leteckej spoločnosti.

Táto záloha bude oddelená od sumy 5 000 amerických dolárov, ktorú príbuzní od Malaysia Airlines už dostali ako prejav dobrej vôle na pokrytie počiatočných výdavkov. Konečná výška odškodného zatiaľ nie je známa a jej stanovenie ešte zrejme určitý čas potrvá, uviedol právnik Jan van Zuuren zastupujúci spoločnosť Malaysia Airlines. Aj to je dôvod, prečo sa aerolínie rozhodli pre vyplatenie zálohy.

Príbuzní obetí havárie letu MH17 už boli o návrhu leteckej spoločnosti informovaní. Holandské ministerstvo spravodlivosti dnes oznámilo, že sa podarilo identifikovať ďalších 21 obetí havárie, čím sa ich počet zvýšil na 23. Podľa komuniké holandského rezortu ide u novo identifikovaných osôb o 16 Holanďanov, dvoch občanov Malajzie a po jednej obeti z Kanady, Nemecka a Veľkej Británie.

BRUSEL/ AMSTERDAM/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti