Izrael podnikol nálety na pásmo Gazy

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Stalo sa tak v reakcii na vypustenie zápalných balónov z pásma Gazy, ktoré po dopade na poliach na juhu Izraela spôsobili požiare.

Izraelská armáda potvrdila, že jej lietadlo v stredu zaútočilo na ozbrojené zložky radikálneho hnutia Hamas v palestínskom pásme Gazy. Armáda židovského štátu vysvetlila, že sa tak stalo v reakcii na vypustenie zápalných balónov z pásma Gazy, ktoré po dopade na poliach na juhu Izraela spôsobili požiare, informovala agentúra Reuters.

Armáda vo svojom vyhlásení uviedla, že vzhľadom na pokračujúce teroristické činy z Gazy je "pripravená na všetky scenáre vrátane obnovených bojov". K náletu na Gazu došlo po pochode izraelských nacionalistov vo východnom Jeruzaleme, ktorý Palestínčanov rozhneval.

Izraelské nálety a vypúšťanie zápalných balónov sú prvou eskaláciou medzi Izraelom a radikálmi z pásma Gazy od 21. mája, keď sa uzavretím prímeria skončilo 11 dní ťažkých bojov, pri ktorých zahynulo 260 Palestínčanov a 13 osôb v Izraeli. Obe strany konfliktu momentálne za pomoci Egypta ako sprostredkovateľa pracujú na trvalej dohode o prímerí, dodala agentúra AFP.

GAYA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gaza

Dôležité udalosti