Desivé zábery ukazujú pád lanovky v Taliansku. Chýbalo pár metrov a všetci by boli v bezpečí

Pád lanovky v Taliansku zachytili kamery
Pád lanovky v Taliansku zachytili kamery Zdroj: ENEX

Po takmer mesiaci uniklo na verejnosť video, ktoré zachytilo tragickú nehodu.

Pád lanovky 23. mája v Taliansku, pri ktorom zahynulo 14 ľudí, prežil iba 5-ročný chlapec. Takmer mesiac po tragédii uniklo na verejnosť video z priemyselnej kamery. Na záberoch je vidieť, čo presne sa stalo. Kabínka už bola takmer v cieli, keď sa z ničoho nič začala rútiť spať strmhlav dole po lane. Pri najbližšej veži sa odtrhla, spadla na zem a kotúľala sa ešte niekoľko metrov po svahu.

Talianske médiá zverejnili zábery z celkovo dvoch kamier. Druhá sa nachádzala v cieľovej stanici. Chýbalo iba pár metrov a všetci mohli byť v bezpečí. Bohužiaľ, došlo k tragédii na hore Mottarone.


Lanovke zlyhali bezpečnostné brzdy. Obrovskou rýchlosťou sa rútila dolu do údolia. Je len ťažké predstaviť si, čo museli pasažieri vo vnútri kabínky prežívať. Zábery, ktoré zverejnila agentúra ENEX, sú preto rozrastované.

Desivé nešťastie prežil 5-ročný Eitan, ktorému pri nehode zomreli starí rodičia, rodičia aj mladší súrodenec. Chlapca už prepustili z nemocnice, stará sa o neho jeho teta a druhí starí rodičia.

Stav chlapca, ktorý prežil pád lanovky v Taliansku, sa veľmi zlepšil. Prepustili ho z nemocnice

Video je dôkazový materiál, s ktorým pracujú aj vyšetrovatelia. Tí krátko po incidente zadržali troch zamestnancov lanovky, ktorí údajne manipulovali s brzdami. O probléme vedeli dlhší čas, no napriek tomu lanovku opätovne spustili.

RÍM/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti