Trápenie českej pašeráčky Terezy pokračuje. Plánované pojednávanie sa neuskutočnilo

dv 14_19 spehovanie_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR/AP

Terezu H. zadržali pakistanskí colníci na letisku na začiatku roku 2018, v jej kufre objavili približne deväť kíl heroínu.

Namiesto nádeje na skrátenie trestu alebo dokonca prepustenie zostali Češke Tereze, odsúdenej za pašovanie drog, len oči pre plač.

Ako píše TV Nova, na štvrtok (17. 6.) naplánované pojednávanie jej prípadu u odvolacieho súdu v pakistanskom Láhaure sa totiž nakoniec vôbec neuskutočnilo.

„Pojednávanie súdu bolo odročené, podľa našich informácií z dôvodu neprítomnosti sudcu. Prečo na pojednávanie nedorazil nevieme,“ uviedla pre citovaný zdroj hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Eva Davidová.

Doplnila, že smolu nateraz majú aj ďalšie osoby, pretože sa zrušili aj ďalšie naplánované pojednávania, ktorých sa mal sudca zúčastniť.

Podľa Davidovej zatiaľ nestanovili ani náhradný termín, v ktorom by mal pakistanský súd Terezino odvolanie proti trestu vo výmere 8 rokov osem mesiacov riešiť. Zdôraznila, že pracovníci konzulátu v Láhaure zostávajú s Češkou naďalej v kontakte.

Nejde pritom o prvý prípad, kedy sa prerokovanie jej kauzy na poslednú chvíľu bez náhrady zrušilo. V minulosti súd nezasadol napríklad pre obrí výpadok prúdu alebo kriketový turnaj.

Terezu H. zadržali pakistanskí colníci na letisku na začiatku roku 2018, v jej kufre objavili približne deväť kíl heroínu.

Prerokovanie prípadu sa aj pre zmienené problémy so súdmi ťahalo, odsudzujúci verdikt padol na konci marca 2019. Tereza s trestom nesúhlasí a snaží sa ho zvrátiť.

LÁHAUR/rd

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pašeráčka

Dôležité udalosti