Otvorenie pobočky módneho reťazca vyvolalo v Prahe ošiaľ. Davy ľudí museli kropiť vodou hasiči

Otvorenie pobočky módneho raťazca vyvolalo nákupný ošiaľ.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Prvú českú pobočku írskeho reťazca, ktorý okrem oblečenia predáva aj kozmetiku a doplnky pre domácnosť, mali pôvodne otvoriť vlani na jar.

Otvorenie prvej pobočky írskeho módneho reťazca Primark v Českej republike vyvolalo nákupný ošiaľ. Pred predajňou na Václavskom námestí, sa už hodiny pred otvorení tvorili dlhé rady ľudí. Tesne pred otvorením o 9.00 hod pred predajňou čakalo okolo tisíc ľudí, mnohí kvôli lacným nákupom cestovali do Prahy z iných miest. Rad sa ťahal takmer cez celé námestie.

Jeden zákazník, s ktorým sa rozprávala reportérka TV Nova, prezradil, že pred obchodom čakal už dve hodiny pred jeho otvorením, prišiel z Liberca a vstávať musel o tretej ráno. Neodradilo ho ani to, že si na lacný tovar bude musieť počkať počas horúčav. Z tohto dôvodu sa pred novootvorenou predajňou objavili aj hasiči, ktorí kropili chodník aj ľudí vodou. Na poriadok na mieste dohliada aj mestská polícia.


„Po skúsenostiach zo zahraničia, kde dochádzalo km predbiehaniu sa či konfliktom, budú policajti kontrolovať situáciu celý štvrtok a piatok," uviedla hovorkyňa mestskej polície Irena Seifertová.

Prvú českú pobočku írskeho reťazca, ktorý okrem oblečenia predáva aj kozmetiku a doplnky pre domácnosť, mali pôvodne otvoriť vlani na jar, plán však narušila pandémia koronavírusu.


Zdroj: YouTube/ Bá Nana

PRAHA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti