FOTO: V Česku sa pre horúčavy zvlnila a popraskala diaľnica, havarovalo päť áut

Havarované autá na D35.
Havarované autá na D35. Zdroj: HZS Olomouckého kraja

Pri nehode sa ľahšie zranilo desať ľudí.

Kvôli nehodám štyroch áut a nákladiaka bola v sobotu popoludní uzavretá diaľnica D35 medzi Přáslavicemi a Veľkým Újezdem ​​na Olomoucku v smere na Lipník nad Bečvou. Polícia dopravu odkláňala na vedľajšie cesty, diaľnica bola na mieste nehody uzatvorená do 22:00, informoval portál Novinky.cz.  Podľa hasičov sa zranilo 10 ľudí.

Nehoda kvôli popraskanému povrchu diaľnice sa stala okolo 15. 00 hodiny na 289. kilometri D35. Podľa hovorcu polície Libora Hajtmana došlo tiež k ľahkému zraneniu niekoľkých ľudí.

"V starostlivosti záchranárov skončilo 10 osôb s ľahšími zraneniami. Jednotky vykonali asistenciu záchranárom," informovali olomouckí hasiči.

"V pravom jazdnom pruhu išiel kamión a pred ním bol zvlnený úsek diaľnice, zrejme vplyvom horúčavy praskol betónový povrch, ktorý sa zdvihol, a vozidlá tu zastavovali. Kamión zastavil a taktiež v ľavom jazdnom pruhu zastavili tri osobné autá, ale štvrté idúce rovnakým smerom nezastavilo a narazilo do kolóny stojacich vozidiel, čím došlo k reťazovej nehode," opísal nehodu Hejtman.

 

OLOMOUC/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti