Zahraničné

Japonsko bičuje tajfún Halong

Philippines_Weather241954172944.jpg
Zdroj: TASR

Letecké spoločnosti, vrátane dvoch najväčších Japan Airlines a All Nippon Airways, zrušili dnes takmer 500 letov, čo skomplikovalo cestovanie ľuďom najmä v súvislosti s budhistickým sviatkom Bon.

Do Japonska dorazil dnes tajfún Halong, v poradí piaty v tohtoročnej pacifickej sezóne. Spôsobil problémy v železničnej a leteckej doprave na juhozápade krajiny. Nárazy vetra s rýchlosťou okolo 200 km/h spôsobili zranenia najmenej šiestim ľuďom, informovali japonské médiá. 

Zdroj: TASR

Letecké spoločnosti, vrátane dvoch najväčších Japan Airlines a All Nippon Airways, zrušili dnes takmer 500 letov, čo skomplikovalo cestovanie ľuďom najmä v súvislosti s budhistickým sviatkom Bon. Neuskutoční sa ani viac ako 140 letov plánovaných na nedeľu. Tajfún tiež narušil železničnú dopravu na ostrovoch Kjúšu a Šikoku.

Meteorológovia vydali varovanie pred silným dažďom a záplavami pre pobrežné oblasti od prefektúry Okinava po prefektúru Išikava. Vystríhajú tiež pred vlnami, ktoré môžu dosiahnuť výšku až 12 metrov.

Úrady v prefektúre Mie nariadili evakuáciu asi pol milióna obyvateľov dvoch miest, ktoré ohrozujú rozvodnené rieky. Japonsko zasahujú tajfúny väčšinou v období medzi júlom a októbrom. Predchádzajúci tajfún Neoguri si v júli vyžiadal na Kjúšu tri obete.

TOKIO/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.