Zahraničné

Chlapec (12) dobodal deväťročné dieťa, aby mohol ísť do väzenia

jamarion.jpg

Jamarion tak urobil preto, lebo vraj nenávidel svoj život a nechcel už žiť na tejto zemi.

Len 12-ročný Jamarion Lawhorn dobodal nožom svojho 9-ročného kamaráta Michaela Connora Verkerkeho na detskom ihrisku. Bezdôvodne. Jeden dôvod sa však predsa len našiel. Po otrasnom čine chlapec bežal do neďalekého domu Glena Stacyeho (34), aby si požičal telefón. So stoickým pokojom zavolal na políciu so slovami: "Ahoj, ja len, že som niekoho bodol. Prosím vyzdvihnite ma, chcem zomrieť. Nechcem byť na tejto zemi."


Lawhorn tiež tvrdil, že nenávidí svoj život, že ho nikto nemá rád a pojedol priveľa tabletiek. Známy predávkovania sa ale nevykazoval. Dokonca sa nahneval, keď privolaná polícia bežala na pomoc dobodanému chlapcovi. Vtedy vraj na nich kričal: "Ja som tu, idete zlým smerom." Vyšiel na ulici s rukami spätými tak, akoby mal na nich putá.

Medzitým sa zranený Michael spolu s mladším bratom Kameronom dotackal domov. Na verande domu sa zrútil a povedal svojmu súrodencovi: "Ak sa mi niečo stane, nie je to tvoja vina. Vždy ťa budem mať rád." Rodina sa mu zúfalo pokúšala zastaviť krvácanie. Previezli ho do nemocnice, kde zomrel. 

Jamarion Lawhorn neskôr na súde plakal a triasol sa. Bude súdený ako dospelý.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.