Banka vysvetlila, ako to bolo s miliardou dolárov, ktorú si na účte našla žena z Floridy

Julia Yonkowski
Zdroj: YouTube/ CBS4

Ako sa neskôr ukázalo a potvrdila to aj banka, žiadna „výhra v lotérii" sa nekonala.

Keď si dôchodkyňa z Floridy kontrolovala zostatok na účte a uvidela deväťmiestnu sumu, myslela si, že sa jej to iba sníva. Julia Yonkowski z floridského mesta Largo si chcela minulý týždeň vybrať z bankomatu 20 dolárov, no po upozornení, že bude v debete, s čím sa spája poplatok, si pre istotu ešte pred transakciou nechala vytlačiť zostatok na účte. Na bločku svietila astronomická suma 999 985 855 dolárov.

„Ó, môj Bože. Bola som zdesená. Viem, že väčšina ľudí by reagovala, ako keby vyhrala v lotérii, ale ja som bol zdesená," uviedla dôchodkyňa pre televíziu WFLA.

„V minulosti som si čítala o prípadoch, keď si ľudia takéto peniaze minuli a potom ich museli splácať. Ja by som do toho nešla už len z dôvodu, že tie peniaze mi nepatria," vysvetlila Yonkowski a pokračovala: „Vystrašilo ma to už len preto, že žijeme v dobe kybernetických hrozieb. Nevedela som, čo si o tom mám myslieť," uviedla žena, ktorá sa v tom momente stala v poradí 615. najbohatším človekom v USA.

Ako sa však neskôr ukázalo a potvrdila to aj banka, žiadna „výhra v lotérii" sa nekonala. Žena totiž nebola miliardu v pluse ale práve naopak. Hovorca banky Chase pre portál Toofab vysvetlil, čo sa vlastne stalo.

Predmetná suma je v skutočnosti indikátorom toho, že účet bol zablokovaný pre podozrivú aktivitu a ide o metódu, ktorou sa predchádza ďalšiemu zneužitiu. Týmto sa zároveň vysvetľuje aj fakt, že Julia Yonkowski si nemohla vybrať svojich 20 dolárov.


zdroj: YouTube/CBS4 Indy

LARGO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti