Doplatili na vek a stav lietadla! Po jeho páde zahynulo 38 ľudí

Mideast_Iran_Plane_Crash-3e1c515abb7e4b2787105353c64824b1.JPEG
Zdroj: SITA

Iránske letectvo dopláca na zlý technický stav a nedostatok nových strojov. Samotný havarovaný stroj je verziou ruského stroja An-140.

Nedeľňajší pád lietadla pri iránskej metropole Teherán nakoniec prežili desiati ľudia. Pôvodné informácie tamojších médií síce hovorili o úmrtí všetkých 48 osôb na palube, podľa najnovších správ však desiatich ľudí v ťažkom stave previezli do nemocnice. Informácie o presnom počte a rozsahu ich zranení sa však líšia.

Objavili sa aj správy, že pilot stroja krátko po vzlietnutí odhalil technické problémy a chcel sa vrátiť späť na letisko. Stroju IrAn-140 leteckej spoločnosti Sepahan Air smerujúceho do mesta Tabás údajne zlyhal motor, čoho následkom bol pád do obytnej oblasti.

Iránske letectvo dopláca na zlý technický stav a nedostatok nových strojov. Podľa iránskych zdrojov sú dôvodom tohto stavu medzinárodné sankcie, ktoré tamojším spoločnostiam nedovoľujú dostať sa k novým lietadlám a tak sa opravujú a prerábajú tie staré.

Samotný havarovaný stroj je verziou ruského stroja An-140. Agentúra Reuters odvolávajúc sa na tamojšie médiá píše, že priemerný vek strojov štyroch najväčších iránskych aeroliniek je viac ako 20 rokov. EÚ preto zakázala väčšine iránskych letov pristávať na území jej členských krajín.

TEHERÁN / SITA / KK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti