Zahraničné

Röntgen známej sochy Ježiša odhalil nechutné prekvapenie

socha Ježiša
Zdroj: DailyMail

Reštaurátori neverili vlastným očiam. Veriaci zrejme ani len netušili, čo sa nachádza v Kristových útrobách.

Tieto röntgenové snímky naháňajú strach. Socha Ježiša Krista, ktorá má 300 rokov, obsahuje skutočné ľudské zuby, pričom chrup je bez jediného kazu. Prišli na to vedci, ktorí analyzovali sochu predtým, ako ju chceli reštaurovať.

Socha s názvom Pán trpezlivosti pochádza z 18. storočia. Na zuboch aj s koreňmi sa však dlhé roky vôbec nepodpísali. Vedci predpokladajú, že ich tam vložili veriaci, ktorí sochu pomáhali modelovať.

Zdroj: DailyMail

Kristov chrup je možné vidieť zblízka, keďže socha má pootvorené ústa. „Je celkom bežné, že sochy mávajú vymodelované zuby, ale sochári ich urobia väčšinou z dreva alebo iného materiálu," povedal Fanny Unikel, jeden z reštaurátorov.

Socha sa nachádza v kostole malého mexického mestečka, ktoré je od Mexico City vzdialené necelých 50 kilometrov. Obyvatelia zrejme doteraz ani len netušili, aké tajomstvo socha ukrýva.

https://www.youtube.com/watch?v=1mbH5dA0mLA


V minulosti vraj vôbec nebolo zvláštne, že oddaní veriaci poskytovali sochárom oblečenie, ktoré neskôr obliekli sochám. Dokonca vlasy, z ktorých sochám vyrábali parochne. So zubmi sa však reštaurátori stretli prvýkrát.

MEXICO CITY / DailyMail.co.uk / K.Konkoľ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.