V NHL zarába milióny, v spustošenom rodnom kraji teraz pomáha pri odpratávaní škôd

Michal Kempný pomáha na streche.
Michal Kempný pomáha na streche. Zdroj: Instagram/ Michal Kempný

Takto si zrejme letnú pauzu nepredstavoval, no oddych išiel bokom.

Po katastrofe na južnej Morave sa medzi ľuďmi strhla obrovská vlna solidarity. Každý pomáha ako môže. Niektorí finančne, iní na mieste. V prvom rade treba zachrániť, čo po tornáde zostalo. Región sa však z nešťastia bude spamätávať ešte dlho a na návrat do bežného života budú tamojší ľudia potrebovať nemálo peňazí.

zdroj: Instagram/@michalkempny

„Z pohľadu na aktuálnu situáciu ma mrazí. Cítim obrovskú vďačnosť za to, že moja rodina a najbližší sú v poriadku a v bezpečí, ale na druhú stranu viem, že veľa rodín to šťastie nemalo a je mi z toho smutno," uviedol na Instagrame český hokejista Michal Kempný.

V „storkách" na sociálnej sieti sa následne objavili fotky ako rodák z Hodonína už druhý deň pomáha pri odpratávaní následkov ničivého živlu.

Zdroj: zdroj: Instagram/ @m.a.r.m.e.l.a.d.a

Zdroj: zdroj: Instagram/ @tomvyhnak

Hokejista Washingtonu Capitals zarába v zámorskej NHL 2,5 milióna dolárov ročne. „Vyhral Stanley Cup, berie krásne peniaze, takže mohol pokojne poslať väčší obnos peňazí a mať pokoj. Nie, Michal Kempný si dá dole tričko, vylezie na strechu a ide osobne pomôcť. Výborný hokejista i človek," uviedol na Twitteri český hokejový novinár Jiří Vítek.


HODONÍN/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hodonín

Dôležité udalosti