VIDEO: Posádka lode, ktorú napadol húf 30 kosatiek, prežila dve hodiny hrôzy

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/riekephotos

K útokom kosatiek na plavidlá dochádza čoraz častejšie.

Britská posádka luxusnej jachty má za sebou mimoriadne nepríjemný zážitok. Neďaleko Gibraltarského prielivu na plavidlo z ničoho nič zaútočil húf veľkých kosatiek. Celé to trvalo približne dve hodiny a boli chvíle, keď sa traja muži na palube obávali najhoršieho. Približne 30 takmer 8 metrov dlhých a 5 ton vážiacich predátorov neprestajne narážalo do trupu lode, ktorý poškodili na viacerých miestach.

„Bol to poriadny nápor," uviedol pre portál The Sun Brit Martin Evans (45), ktorý žije v Grécku, no na plavbu sa spolu s ďalšími dvomi kamarátmi vydal z anglického prístavného mesta Ramsgate.

Na palube bol aj Nathan Jones (27), ktorý priznal, že mal vážne obavy o svoj život: „Napadlo mi aj to, že sa blíži môj koniec. Keď sa potopí loď, zostaneme iba v záchrannom člne obkľúčení dravými kosatkami. To by bolo poriadne drastické," spomína na chvíle, keď ho prepadla úzkosť.

Nakoniec sa to však skončilo dobre, no plavbu pre istotu prerušili a plavidlo sa momentálne nachádza v Gibraltári, kde ju opravujú. Jedna z kosatiek sa mala zahryznúť aj do kormidla, ktoré je tiež poškodené.

K útokom kosatiek na plavidlá dochádza čoraz častejšie. Podľa odborníkov v tomto prípade mohlo ísť o pomstu za to, že jedného z členov húfu mohlo zraniť iné plavidlo. „Mal som pocit, že majú plán a sú nahnevané," uviedol Evans v rozhovore pre spomenutý portál.


zdroj: YouTube/Martin Evans

GIBRALTÁR/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

ONLINE: Štáty G7 chystajú sankcie zamerané na ruský zbrojársky priemysel. V hre je aj cenový strop pre ropu ON-LINE
  • USA podľa Bieleho domu s ďalšími štátmi G7 chystajú ďalšie protiruské sankcie, ktoré postihnú zbrojársky priemysel. Zvažuje sa aj cenový strop pre ruskú ropu.

  • Rusko zakázalo vstup do krajiny 43 Kanaďanom. taktiež na nich uvalilo sankcie

  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požiadal lídrov skupiny G7 o protivzdušné obranné systémy,…