Zahraničné

Americký herec Steven Seagal vyhlásil na Kryme, že sa považuje za Rusa

Steven Seagal
Zdroj: Profimedia.sk

Seagal po tom, ako na pódiu zaspieval bluesovú pieseň, uviedol, že jeho starí rodičia pochádzali z Vladivostoku a Petrohradu.

Hollywoodska hviezda akčných filmov Steven Seagal opäť vyjadril svoju náklonnosť Moskve, keď na boxerskej a motorkovej šou v krymskom prístavnom meste Sevastopol počas víkendu vyhlásil, že je Rusom. Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na ruskú štátnu televíziu.

Seagal po tom, ako na pódiu zaspieval bluesovú pieseň, uviedol, že jeho starí rodičia pochádzali z Vladivostoku a Petrohradu. "Som Rus," dodal na dôvažok herec. Seagal dostal do daru robustnú sochu bradatého ruského bojovníka. Odovzdal mu ju Alexander Saldostanov, motorkár a osobný priateľ Vladimira Putina.

Saldostanov, ktorý má prezývku "chirurg", horlivo podporuje marcovú anexiu ukrajinského polostrova Krym Ruskom. Na víkendovom podujatí bolo možné vidieť divákov mávajúcich zástavami samozvanej separatistickej Doneckej ľudovej republiky.

Seagal sa v minulosti stretol aj so samotným Putinom a inými vysoko postavenými ruskými predstaviteľmi. Vlani tamojšie médiá informovali, že sa herec stane lobistom pre ruskú zbrojársku firmu Kalašnikov. Túto spoločnosť však v júli zaradili USA na sankčný zoznam pre jej úlohu v podnecovaní nepokojov na Ukrajine.

KRYM/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti