Spod ruín zrúteného bytového bloku na Floride hasiči vyslobodili telo 11. obete

Nádeje na záchranu ľudí zo zrútenej budovy na Floride slabnú.
Zdroj: TASR/AP Photo/Gerald Herbert

Naďalej zostáva nezvestných 150 ľudí.

Počet obetí pádu časti bytového bloku v meste Surfside v americkom štáte Florida sa v noci na utorok zvýšil na 11. Informovala o tom starostka okresu Miami-Dade Daniella Levinová Cavová, podľa ktorej je naďalej nezvestných 150 ľudí.

Ako napísala agentúra AP, pátracie a záchranné tímy pokračujú vo svojej operácii a pátrajú po prípadných preživších, aj keď od pádu objektu vo štvrtok nevytiahli spod sutín živého nikoho. Úrady aj v pondelok naďalej zdôrazňovali, že nestrácajú nádej v nájdenie preživších. „Budeme pokračovať v našom pátraní až do vyčerpania všetkých možností,“ uviedla Levinová Cavová.

Veliteľ miestnych hasičov Raide Jadallah na tlačovej konferencii dodal, že záchranári pracujú vo veľmi náročnom teréne, keď sa prepadávajú nestabilné kusy betónu z poškodených múrov. Úrady prízvukujú, že stále nie je jasné, koľko ľudí spalo v 12-poschodovej obytnej budove, keď sa minulý štvrtok skoro ráno zrútila jej bočná časť. Po nešťastí zostala obrovská kopa trosiek.

Pád postihol okolo 55 bytov. Záchranné služby, ktoré prišli na miesto vo štvrtok okolo 01.30 h, evakuovali z budovy približne 35 ľudí.


SURFSIDE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Florida

Dôležité udalosti