Zahraničné

Zvrat v kauze Kramný. Egyptské úrady mu nič nedokázali a prípad odložili

Orgány Moniky a Klárky nezostali v Egypte
Zdroj: tn.cz

Spis hovorí o možnej otrave neznámym jedom, ale nie o zásahu elektrickým prúdom.

Petr Kramný má novú nádej, že by zamotaný prípad úmrtia jeho manželky a dcéry predsa len mohol skončiť inak, než tým, že bude odsúdený za dvojnásobnú vraždu.

Reportéri TV Nova získali materiál, z ktorého bude mať veľkú radosť Petr Kramný aj jeho advokátka Jana Rejžková. Je to úplne zásadný fakt, z ktorého nebudú mať ale radosť českí kriminalisti, ktorí tvrdia, že Kramný zabíjal pomocou elektriny.

Kauzu Petra Kramného egyptské úrady odložili. Podľa advokáta Keroles Ezzat Bashiera v Egypte vyšetrovatelia Kramnému nedokázali vôbec nič.

Spis hovorí o možnej otrave neznámym jedom a nie je v ňom ani zmienka o možnosti, že by žena a dievča zomreli zásahom elektrického prúdu. Z vraždy vykonanej týmto spôsobom naopak Kramného podozrievajú českí kriminalisti, a preto zostáva naďalej vo väzbe.

Uplynul viac ako rok a prebehli dve nezávislé vyšetrovania. V Egypte aj v Česku. Výsledkom sú dva odlišné závery, ktoré spolu vôbec nekorešpondujú.

"Tu je kauza uzavretá z dôvodu nedostatku dôkazov. Vo všetkých správach sa hovorí o požití neznámeho jedu, nikde sa nehovorí o úmrtí elektrickým prúdom. V tejto kauze nikto nebol obžalovaný," uvádza advokát Keroles Ezzat Bashier.

V Česku ale Kramný čelí obvineniu z vraždy svojej manželky a dcérky a je vo väzbe. Dcéru a ženu vraj zabil elektrickým prúdom. Ako je možné mať na jeden prípad toľko protichodných názorov?

Smrť Češiek sa stala v období, keď mala egyptská polícia iné priority. Prebiehal ramadán, bol zvrhnutý prezident Mursí a tak tamojšie médiá vražda v hoteli takmer nezaujímala.

HURGHADA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.