Chlapca na hodine džuda 27-krát nešetrne hodili o zem. Po upadnutí do kómy napokon svoj boj prehral

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com/BRG.photography

Jeho strýko ho nakrúcal, aby dokázal chlapcovej matke, že tento šport nie je pre neho.

Tragický prípad z Taiwanu. Len sedemročný chlapec zomrel po tom, ako na hodine džuda utrpel krvácanie do mozgu. Píše BBC.

Chlapca ešte v apríli celkovo 27-krát hodili o žinenku ako spolužiak, tak aj tréner. Následne upadol do kómy a museli ho uviesť na prístroje. Podľa miestnych správ sa jeho rodičia rozhodli, že ho po 70 dňoch z nich odpoja.

Trénera, približne vo veku 60 rokov, už obvinili z fyzického napadnutia, ktoré malo za následok vážne zranenie. Medzitým ho prepustili na kauciu.

Prípad sa stal 21. apríla. Dieťa sa zúčastnilo tréningu spolu so svojim strýkom, ktorý ho počas trénovania nakrúcal, aby dokázal chlapcovej mame, že tento šport nie je pre neho.

Na videu vraj vidno, ako ho ďalší z chlapcov niekoľkokrát hodí o žinenku. Na to reaguje tréner krikom, aby sa postavil a povie zverencovi, aby spomenutého chlapca ďalej hádzal, pričom o chvíľu to spravil aj on sám. Dieťa nakoniec odpadlo, tréner ho však obvinil z toho, že simuluje.

Aj keď sa zdá, že všetko mohol zastaviť strýko, v tamojších končinách jestvuje rešpekt a autorita voči trénerom. Aby však toho nebolo málo, následne sa zistilo, že tréner vôbec nemal licenciu.

V utorok (29. 6.) o deviatej večer miestneho času volali z nemocnice. Rodičom oznámili, že chlapcov krvný tlak a tep srdca postupne klesajú. Po konzultácii lekárov a rodiny sa zhodli na tom, že chlapcovo trápenie viac predlžovať nebudú.

Viacero ľudí požaduje pre trénera prísnejší trest, či sa ho aj dočká ukáže až ďalšie vyšetrovanie.

 

TAIWAN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taiwan

Dôležité udalosti