Zahraničné

Výstraha pre rodičov: Takto môžete spôsobiť, že vaše dieťa bude obézne

Bez názvu.png

Mnohí z vás, ktorí sa cítite fit a nemáte kilá navyše, sa zrejme zamýšľate nad tým, ako je vôbec možné, aby sa človek prejedol až na smrť? Silná internetová kampaň poukazuje práve na to, ako vyzerá cesta za obezitou.

Netrčí vám pneumatika z pod trička a nemáte problém si obliecť tie isté rifle niekoľko rokov za sebou? Ak spadáte do tejto kategórie a myslíte si, že obezita sa vás netýka, mýlite sa. Obezita sa pomaly stáva globálnym problémom a čoraz viac ňou trpia aj malé deti.

Mnohí z vás, ktorí sa cítite fit a nemáte kilá navyše, sa zrejme zamýšľate nad tým, ako je vôbec možné, aby sa človek prejedol až na smrť? Reklama, ktorá sa objavila na internete, poukazuje práve na to, ako vyzerá cesta za obezitou.

https://www.youtube.com/watch?v=sIE1jzG_eHI


Jej hlavný aktér Jimmy sa vo videu od malička doslova napcháva vyprážanými jedlami, fast foodmi a inými nezdravými pochutinami. Obľúbené sladkosti si pred rodičmi schováva do šuflíkov a vyhýba sa akejkoľvek športovej aktivity. Jimmyho telo narastá do takých rozmerov, až sa nevie pohnúť z gauča.

O niekoľko rokov sa ocitne s infarktom na operačnej sále a hlavou mu už len behá jeho cesta za obezitou. Otázkou je, či rodičia chlapcovi skutočne nevedeli pomôcť a miesto hranoliek k obedu mu radšej nemali ponúknuť niečo zdravšie.


BRATISLAVA/refresher, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.