Muž chcel pred manželkou skryť milióny, ktoré vyhral v lotérii. Jeho plán zmarila naivná chyba

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/kmls

Všetko sa skomplikovalo v roku 2018, keď žena požiadala o rozvod.

Súd v škótskom Edinburghu sa zaoberal neobvyklým prípadom. Muž sa snažil skryť peniaze, ktoré vyhral v lotérii, pred svojou teraz už bývalou manželkou, no žena nakoniec po rozhodnutí sudkyne dostala svoj podiel, píše portál The Mirror.

Všetko sa začalo v roku 2015, keď muž, ktorého identitu nezverejnili, vyhral v lotérii Euromilióny 13 miliónov eur. Keďže je rovnako ako jeho manželka moslimského vyznania, podľa ktorého je hazard vnímaný ako hriech, od začiatku sa snažil výhru zatajiť. Na súde tvrdil, že to bolo preto, že jeho manželka s takýmto spôsobom nadobudnutými peniazmi nechcela mať nič spoločné.

Všetko sa skomplikovalo v roku 2018, keď žena požiadala o rozvod. Je manžel, aby sa s ňou o výhru nemusel deliť, požiadal svoju matku, nech peniaze „zašije" na účte v zahraničí. Matke preto poslal na účet v Británii 9 miliónov eur a tá si následne chcela založiť účet v pakistanskej banke, kam by peniaze previedla.

Urobila však naivnú „chybu" a radu si pýtala od pracovníka britskej banky, od ktorého chcela vedieť, ako by sa to dalo spraviť tak, aby sa peniaze nedali vystopovať. Zamestnanec banky to nahlásil úradom a súd následne rozhodol o zmrazení účtu.

Rozvodový súd následne mužovi nariadil, aby exmanželke vyplatil 5,7 milióna eur. Praktizujúca moslimka trvá na tom, že napriek získanému bohastvu bude naďalej pracovať v nemocnici ako zdravotná sestra.

EDINBURGH/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti