Miesto havárie lietadla v Rusku: Zahynulo všetkých 28 ľudí na palube

Miesto havárie ruského lietadla na Kamčatke
Miesto havárie ruského lietadla na Kamčatke Zdroj: Reuters

Na palube lietadla bolo 28 osôb.

Ruské pátracie tímy objavili trosky lietadla Antonov An-26, ktoré zmizlo z radarov v utorok počas regionálneho letu na Kamčatskom polostrove na ruskom Ďalekom východe. Haváriu neprežil nikto z 28 osôb na palube, informovala agentúra TASS s odvolaním sa na vyjadrenie leteckej spoločnosti.

„Záchranári našli vrak lietadla. Pátracie a záchranné práce sú vzhľadom na geografické podmienky náročné," uviedol ruský úrad pre civilné letectvo.

Trosky stroja sa podľa neho našli pri pobreží Kamčatky, približne štyri až päť kilometrov od letiska. Nešpecifikoval, či sa našli vo vode alebo na súši.


Lietadlo An-26 odštartovalo z hlavného mesta Kamčatského kraja Petropavlovsk-Kamčatskij na juhu polostrova a smerovalo do mesta Palana, ktoré sa nachádza v severnej časti Kamčatky.

Z radarov zmizlo krátko pred pristátím, okolo 14.40 h miestneho času (04.40 SELČ). Na palube sa nachádzalo 28 ľudí vrátane šiestich členov posádky a jedného alebo dvoch detí. Kontakt s lietadlom bol prerušený približne desať kilometrov od palanského letiska.

Do pátracej operácie po lietadle sa zapojili najmenej dva vrtuľníky, jedno lietadlo a niekoľko lodí. Vrak sa podarilo nájsť po vyše štyroch hodinách, odkedy stroj zmizol z radarov, k čomu došlo len asi desať minút pred pristátím.

Príčina nehody je predmetom vyšetrovania. Podľa jednej z hypotéz stroj havaroval v dôsledku chyby pilota pri slabej viditeľnosti.

Ruské úrady otvorili v tejto veci vyšetrovanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenia bezpečnosti a pravidiel leteckej dopravy. Okolnosti nešťastia preskúma osobitný výbor, ktorý zriadil ruský úrad pre civilné letectvo.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kamčatka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.