Nahnevaní ľudia pri hraniciach s Českom odsunuli zátarasy a prešli aj cez uzavreté priechody

Opatrenia pre zamestnancov, živnostníkov a firmy.
Zdroj: TASR

Využili chvíľu, keď išli policajti na obed.

Nahnevaní cestujúci z pohraničných oblastí využili chvíľku nepozornosti a prešli aj cez uzavreté hraničné priechody. Slovensko kvôli šíreniu delta variantu uzatvorilo viacero priechodov.

Podľa portálu tn.nova.cz niektorým cestujúcim došla trpezlivosť a keď policajti a vojaci odišli na obed, odsunuli zátarasy a autá mohli niekoľko minút bez obmedzení prechádzať cez hranice pri českom pohraničí.

Policajti na hraniciach kontrolujú aj negatívne testy a registráciu v eHranici.

Na hranici s Rakúskom sa zatvorili priechody Bratislava (Kopčianska ulica) - Kittsee, na hranici s Maďarskom Veľký Kamenec - Pácin, Slovenské Nové Mesto - Sátoraljaújhely, Skároš - Holloháza, Domica - Aggtelek, Tachty - Cered a Kalonda - Ipolytarnóc. Na slovensko-poľskej hranici sa obmedzuje cesta cez priechody Palota - Radoszyce, Nižná Polianka - Ožena, Becherov - Konieczna, Kurov - Muszynka, Čirč - Leluchów, Lysá nad Dunajcom - Niedzica, Tatranská Javorina - Lysa Poľana, Suchá Hora - Chocholów, Bobrov - Winiarczykówka, Novoť - Ujsoly.

Na hranici SR s Českou republikou sa zamedzila preprava cez priechody Čadca - Milošová - Šance, Červený Kameň - Nedašova Lhota, Horné Srnie - Brumov - Bylnice, Nová Bošáca - Březová, Moravské Lieskové - Strání, Vrbovce - Velká nad Veličkou, Skalica - Sudoměřice, Brodské - Lanžhot, cestné prejazdy Kohútka, Drietoma - časť Liešna, Stará Myjava, Kykula, Predpoloma a Javorina.

Súvisiaci obsah

ČESKO/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.