V okrese Písek spadol strom na auto, zomreli dvaja ľudia

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shutterstock

Dve maloleté deti boli so zranením prevezené do nemocnice.

Časť Českej republiky zasiahli vo štvrtok večer silné búrky s výdatnými zrážkami. Neďaleko obce Čížová v juhočeskom okrese Písek vyvrátil silný vietor strom, ktorý spadol na prechádzajúce auto a zabil dvoch ľudí. S odvolaním sa na políciu o tom informoval spravodajský server Novinky.cz, on-line magazín denníka Právo.

"Vo vozidle zomreli dve osoby, išlo o muža a ženu. Dve maloleté deti boli so zranením prevezené do nemocnice," povedala pre denník Právo policajná hovorkyňa Štěpánka Schwarzová.

Silná búrka s lejakom sa prehnala aj cez Plzeňský kraj. Za hodinu napršalo vyše 20 milimetrov vody. Hasiči zasahovali pri desiatkach prípadov, najčastejšie čerpali vodu a odstraňovali vyvrátené alebo popadané stromy.

Silný vietor vyvrátil stromy, v dôsledku búrky nejazdia na dvoch železničných tratiach vlaky. "Evidujeme mimoriadnu udalosť na úseku Ždírec pri Plzni - Nepomuk, kde je spadnutý strom v koľajisku, a medzi Klatovami a Švihovom, kde je zaplavená trať po búrke," uviedla Nela Friebová zo Správy železníc.

Českí meteorológovia vydali vo štvrtok pre viaceré kraje najvyšší stupeň varovania pred extrémne silnými búrkami s prívalovými zrážkami a veľkými krúpami. Červený stupeň výstrahy sa týka Vysočiny, Pardubického kraja a častí Juhočeského a Královohradeckého kraja od 15.00 h do polnoci.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti