Britský policajt sa priznal k vražde mladej ženy. Pred tým ju uniesol a znásilnil

Policajt Wayne Couzens sa priznal k vražde mladej ženy
Policajt Wayne Couzens sa priznal k vražde mladej ženy Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Sarah Everardová sa v marci 2021 vracala večer domov z návštevy.

Britský policajt Wayne Couzens sa v piatok priznal, že začiatkom marca zavraždil Sarah Everardovú. Urobil tak prostredníctvom videospojenia na zasadnutí londýnskeho trestného súdu Old Bailey. O výške trestu súd rozhodne koncom septembra, uviedla agentúra AFP.

Couzens (48), ktorý v čase spáchania činu pracoval v londýnskej Metropolitnej polícii v elitnej jednotke na ochranu diplomatických objektov, sa už začiatkom júna priznal k únosu a znásilneniu Everardovej. Obvinenie z vraždy však vtedy odmietol.

Everardová (33) bola nezvestná od 3. marca, keď sa vo večerných hodinách vracala domov z návštevy u svojho známeho v južnom Londýne. Polícia jej telo objavila o týždeň neskôr v lese v neďalekom juhoanglickom grófstve Kent.

Londýnska Metropolitná polícia dospela k záveru, že príčinou smrti Everardovej bol lak v oblasti krku.

Vo verejnosti sa po medializovaní prípadu ozvali hlasy, aby britská vláda prijala účinnejšie opatrenia na ochranu žien a dievčat. Mnohé obyvateľky britskej metropoly a jej okolia sa totiž v súvislosti s prípadom začali obávať o svoju bezpečnosť. Vláda prisľúbila, že ako súčasť balíka opatrení zameraných na prevenciu útokov voči ženám zvýši príspevky na údržbu pouličného osvetlenia a rozmiestnenie priemyselných.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti