Na motorke prešiel státisíce kilometrov, minul životné úspory. Uneseného syna našiel po 24 rokoch

Dojímavé stretnutie otca so synom.
Zdroj: Twitter/SHINE

Chlapca mala uniesť dvojica, ktorá v tom čase tvorila pár, za účelom predaja.

So synom sa stretol po dlhých 24 rokoch. Číňan Kuo Kang-tchang (51) o neho prišiel v roku 1997, keď ho ako dvojročné batoľa uniesli spred ich domu v provincii Šan-tung na východe krajiny obchodníci s ľuďmi. Píše BBC .

Chlapca mala uniesť dvojica, ktorá v tom čase tvorila pár, za účelom predaja. Spred domu ho odviedla žena, ktorá s ním odišla na autobusovú stanicu, kde ich čakal jej partner a zároveň komplic.

Otec odvtedy po synovi pátral, prešiel preto na motorke cez celú Čínu viac ako 500-tisíc kilometrov.

Identitu Kuovho syna preukázali testy DNA, uviedlo podľa Global Times čínske ministerstvo verejnej bezpečnosti. Policajti tiež vypátrali a zatkli dvoch podozrivých z tohto únosu.

Nateraz k tomuto prípadu nie je veľké množstvo informácií, citovaný zdroj však uviedol, že stratený muž sa našiel v susednej provincii Che-nan, kde žil.

Zúfalý otec v snahe nájsť svojho potomka údajne na motorke prešiel 20 provincií, kam ho zaviedli rôzne tipy.

Pri dopravných nehodách si vraj zlomil niekoľko kostí a poškodil desať motoriek. Na misii podľa svojich slov utratil životné úspory. Keď mu došli peniaze, spal pod mostami a žobral o jedlo.

Za ten čas sa tiež stal významným členom organizácií, ktoré sa zameriavajú na nezvestných. Dokonca pomohol siedmim rodičom, aby sa stretli so svojimi unesenými deťmi.

Osud otca a syna inšpiroval film z roku 2015, v ktorom hral herec z Hongkongu Andy Lau. Ten teraz podľa čínskych médií rodine zablahoželal a vyjadril poďakovanie polícii za „roky tvrdej práce“.

Únosy a pašovanie detí sú v Číne problémom už desaťročia. Mnoho z nich obchodníci s ľuďmi predávajú k adopcii, či už v ázijských krajinách alebo aj v zahraničí. Podľa odhadov z roku 2015 v Číne ročne unesú asi 20-tisíc detí.

ŠAN-TUNG/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti